Kërçmari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kërçmar
Крчмаре
Fshat
Vendndodhja
Kërçmar is located in Serbia
Kërçmar
Kërçmar

Koordinatat: 43°8′5″V 21°18′53″L / 43.13472°V 21.31472°L / 43.13472; 21.31472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 8′ 5″ Veri

21° 18′ 53″ Lindje

Kërçmar (serbisht: Крчмаре/Krčmare) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]