Novosella (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novosellë
Ново Село
Fshat
Vendndodhja
Novosellë is located in Serbia
Novosellë
Novosellë

Koordinatat: 43°10′0″V 21°19′39″L / 43.16667°V 21.32750°L / 43.16667; 21.32750

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 381 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 10′ 0″ Veri

21° 19′ 39″ Lindje

Novosellë (serbisht: Ново Село/Novo Selo) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]