Maçkoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maçkoc
Мачковац
Fshat
Vendndodhja
Maçkoc is located in Serbia
Maçkoc
Maçkoc

Koordinatat: 43°8′57″V 21°17′14″L / 43.14917°V 21.28722°L / 43.14917; 21.28722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 369 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 8′ 57″ Veri

21° 17′ 14″ Lindje

Maçkoc (serbisht: Мачковац/Mačkovac) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]