Danka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dankë
Данковиће
Fshat
Vendndodhja
Dankë is located in Serbia
Dankë
Dankë

Koordinatat: 43°9′28″V 21°13′54″L / 43.15778°V 21.23167°L / 43.15778; 21.23167

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 373 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 9′ 28″ Veri

21° 13′ 54″ Lindje

Dankë edhe Dankovë (serbisht: Данковиће/Dankoviće) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]