Gjaka (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjakë
Ђаке
Fshat
Vendndodhja
Gjakë is located in Serbia
Gjakë
Gjakë

Koordinatat: 42°58′38″V 21°24′42″L / 42.97722°V 21.41167°L / 42.97722; 21.41167

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 789 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 58′ 38″ Veri

21° 24′ 42″ Lindje

Gjakë (serbisht: Ђаке/Đake) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]