Bogujeci (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bogujec
Богујевац
Fshat
Vendndodhja
Bogujec is located in Serbia
Bogujec
Bogujec

Koordinatat: 43°10′3″V 21°21′33″L / 43.16750°V 21.35917°L / 43.16750; 21.35917

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 525 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 10′ 3″ Veri

21° 21′ 33″ Lindje

Bogujec (serbisht: Богујевац/Bogujevac) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]