Selishti (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Selisht
Селиште
Fshat
Vendndodhja
Selisht is located in Serbia
Selisht
Selisht

Koordinatat: 43°8′36″V 21°12′42″L / 43.14333°V 21.21167°L / 43.14333; 21.21167

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 8′ 36″ Veri

21° 12′ 42″ Lindje

Selisht (serbisht: Селиште/Selište) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]