Llukova (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llukovë
Луково
Fshat
Vendndodhja
Llukovë is located in Serbia
Llukovë
Llukovë

Koordinatat: 43°10′20″V 21°2′42″L / 43.17222°V 21.04500°L / 43.17222; 21.04500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 844 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 10′ 20″ Veri

21° 2′ 42″ Lindje

Llukovë (serbisht: Луково/Lukovo) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]