Parada (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paradë
Парада
Fshat
Vendndodhja
Paradë is located in Serbia
Paradë
Paradë

Koordinatat: 43°9′30″V 21°4′13″L / 43.15833°V 21.07028°L / 43.15833; 21.07028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1064 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 9′ 30″ Veri

21° 4′ 13″ Lindje

Paradë (serbisht: Парада/Parada) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]