Dubrava (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dubravë
Дубрава
Fshat
Vendndodhja
Dubravë is located in Serbia
Dubravë
Dubravë

Koordinatat: 43°10′18″V 21°15′41″L / 43.17167°V 21.26139°L / 43.17167; 21.26139

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 531 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 10′ 18″ Veri

21° 15′ 41″ Lindje

Dubravë (serbisht: Дубрава/Dubrava) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]