Grabanica (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grabanicë
Грабовница
Fshat
Vendndodhja
Grabanicë is located in Serbia
Grabanicë
Grabanicë

Koordinatat: 43°8′58″V 21°21′19″L / 43.14944°V 21.35528°L / 43.14944; 21.35528

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 615 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 8′ 58″ Veri

21° 21′ 19″ Lindje

Grabanicë, Grabovnicë ose Gërbavnicë (serbisht: Грабовница/Grabovnica) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]