Zagragja (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zagragjë
Заграђе
Fshat
Vendndodhja
Zagragjë is located in Serbia
Zagragjë
Zagragjë

Koordinatat: 42°56′37″V 21°25′39″L / 42.94361°V 21.42750°L / 42.94361; 21.42750

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 858 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 56′ 37″ Veri

21° 25′ 39″ Lindje

Zagragjë (serbisht: Заграђе/Zagrađe) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]