Dedinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dedincë
Дединац
Fshat
Vendndodhja
Dedincë is located in Serbia
Dedincë
Dedincë

Koordinatat: 43°8′0″V 21°22′56″L / 43.13333°V 21.38222°L / 43.13333; 21.38222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 567 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 8′ 0″ Veri

21° 22′ 56″ Lindje

Dedincë (serbisht: Дединац/Dedinac) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]