Rudari (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rudar
Рударе
Fshat
Vendndodhja
Rudar is located in Serbia
Rudar
Rudar

Koordinatat: 43°4′4″V 21°18′44″L / 43.06778°V 21.31222°L / 43.06778; 21.31222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 4′ 4″ Veri

21° 18′ 44″ Lindje

Rudar (serbisht: Рударе/Rudare) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]