Sellova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sellovë
Селова
Fshat
Vendndodhja
Sellovë is located in Serbia
Sellovë
Sellovë

Koordinatat: 43°12′57″V 21°7′0″L / 43.21583°V 21.11667°L / 43.21583; 21.11667

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 12′ 57″ Veri

21° 7′ 0″ Lindje

Sellovë ose Sollovë (serbisht: Селова/Selova) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]