Pagashtica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pagashticë
Паваштица
Fshat
Vendndodhja
Pagashticë is located in Serbia
Pagashticë
Pagashticë

Koordinatat: 43°14′28″V 21°5′5″L / 43.24111°V 21.08472°L / 43.24111; 21.08472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 14′ 28″ Veri

21° 5′ 5″ Lindje

Pagashticë (serbisht: Паваштица/Pavaštica) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]