Kërtoku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kërtok
Крток
Fshat
Vendndodhja
Kërtok is located in Serbia
Kërtok
Kërtok

Koordinatat: 43°1′49″V 21°15′47″L / 43.03028°V 21.26306°L / 43.03028; 21.26306

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 624 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 1′ 49″ Veri

21° 15′ 47″ Lindje

Kërtok (serbisht: Крток/Krtok) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]