Toçani i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toçan i Epërm
Горње Точане
Fshat
Vendndodhja
Toçan i Epërm is located in Serbia
Toçan i Epërm
Toçan i Epërm

Koordinatat: 43°10′41″V 21°23′38″L / 43.17806°V 21.39389°L / 43.17806; 21.39389

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 625 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 10′ 41″ Veri

21° 23′ 38″ Lindje

Toçan i Epërm (serbisht: Горње Точане/Gornje Točane) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]