Komuna e Shavnikut

Coordinates: 43°35′00″N 19°10′00″E / 43.5833°N 19.1667°E / 43.5833; 19.1667
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Komuna e Shavnikut
Komunë
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej2.947
{{{postal_code_type}}}
-
Faqja zyrtarewww.savnik.cg.yu

Komuna Shavniku është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komuna e Shavnikut – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

43°35′00″N 19°10′00″E / 43.5833°N 19.1667°E / 43.5833; 19.1667