Koloshini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kolashini)
Jump to navigation Jump to search

Koloshin, (malazezisht: Колашин/Kolašin) është vendbanim i emigrantve serb në Mal të Zi njëherit dhe qender e njësis administrative me të njëjtin emër.


Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • ..

Koordinatat: 42°49′25″V 19°31′21″L / 42.82361°V 19.52250°L / 42.82361; 19.52250