Jump to content

Pluzhina

Coordinates: 43°9′19″N 18°50′36″E / 43.15528°N 18.84333°E / 43.15528; 18.84333
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Pluzhina është vendbanim dhe qendër e njësisë administrativeMal të Zi.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pluzhina – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

43°9′19″N 18°50′36″E / 43.15528°N 18.84333°E / 43.15528; 18.84333