Pomarolo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pomarolo
Komunë
Vendndodhja
Pomarolo is located in Itali
Pomarolo
Pomarolo

Koordinatat: 45°56′V 11°3′L / 45.933°V 11.050°L / 45.933; 11.050

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Trentino-Tiroli Jugor
Provinca Trento
Kryetari i komunës Roberto Adami
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.23 km2
Lartësia 206 m (m.n.d.)
Popullsia 2,501 banorë
Dendësia 270,96 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Pomarolesi
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 38060
Shenjti mbrojtës Shën Kristoferi
Dita e shenjtit 6 korrik


Pomarolo është komunë në provincën Trento, ndodhet rreth 15 kilometra në jugperëndim të TrentosItalinë veriore.