Pontós

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pontós
Komunë
Vendndodhja
Pontós is located in Spanjë
Pontós
Pontós

Koordinatat: 42°11′V 2°55′L / 42.183°V 2.917°L / 42.183; 2.917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Pontós është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Pontós – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale