Ponteareas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Ponteareas
Komunë
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku O Condado
Kryetari i Bashkisë Salvador González Solla
Partia PPdeG
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 23,172INE banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1483
Vendasit Ponteareán (m), Ponteareá (f)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36860-36895
Prefiksi +34 986 66
Faqja Zyrtare www.ponteareas.es


Ponteareas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun O Condado, të provincës Pontevedra, në Galicia. Ponteareas ka 23,172INE banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 42°10′0″V 8°30′0″L / 42.16667°V 8.50000°L / 42.16667; 8.50000