Porrera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Porrera
Komunë
Vendndodhja
Porrera is located in Spanjë
Porrera
Porrera

Koordinatat: 41°11′V 0°51′L / 41.183°V 0.850°L / 41.183; 0.850

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Priorat
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Porrera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Priorat, të provincës Tarragona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Porrera – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale