Portillo de Toledo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Portillo de Toledo
Komunë
Vendndodhja
Portillo de Toledo is located in Spanjë
Portillo de Toledo
Portillo de Toledo

Koordinatat: 40°3′34″V 4°13′26″P / 40.05944°V 4.22389°P / 40.05944; -4.22389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Qarku Torrijos
Kryetari i Bashkisë Luis Gómez Rodríguez (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20 km2
Lartësia 594 m (m.n.d.)
Popullsia 2157 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Portillano, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45512
Koordinatat 40° 3′ 34″ Veri

4° 13′ 26″ Perëndim


Portillo de Toledo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Torrijos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Portillo de Toledo ka 2157 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]