Prades, Baix Camp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Prades
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Prades is located in Spanjë
Prades
Prades

Koordinatat: 41°18′40″V 0°59′20″L / 41.31111°V 0.98889°L / 41.31111; 0.98889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Camp
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.58 km2
Lartësia 940 m (m.n.d.)
Popullsia 655 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pradenc, pradenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43364
Koordinatat 41° 18′ 40″ Veri

0° 59′ 20″ Lindje


Prades është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Prades ka 655 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.58 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]