Prat de Comte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prat de Comte
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Prat de Comte is located in Spanjë
Prat de Comte
Prat de Comte

Koordinatat: 40°59′6″V 0°24′26″L / 40.98500°V 0.40722°L / 40.98500; 0.40722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Terra Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.4 km2
Lartësia 365 m (m.n.d.)
Popullsia 205 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43117
Koordinatat 40° 59′ 6″ Veri

0° 24′ 26″ Lindje


Prat de Comte është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Alta, të provincës Tarragona, në Katalonia. Prat de Comte ka 205 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]