Pratdip

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pratdip
Komunë
Vendndodhja
Pratdip is located in Spanjë
Pratdip
Pratdip

Koordinatat: 41°3′11″V 0°52′20″L / 41.05306°V 0.87222°L / 41.05306; 0.87222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Camp
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.27 km2
Lartësia 245 m (m.n.d.)
Popullsia 835 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pratdipenc, pratdipenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43320
Koordinatat 41° 3′ 11″ Veri

0° 52′ 20″ Lindje


Pratdip është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Pratdip ka 835 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Pratdip – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale