Prats i Sansor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prats i Sansor
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Prats i Sansor Spain.svg
Vendndodhja
Prats i Sansor is located in Spanjë
Prats i Sansor
Prats i Sansor

Koordinatat: 42°22′5″V 1°50′26″L / 42.36806°V 1.84056°L / 42.36806; 1.84056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Cerdanya
Kryetari i Bashkisë Josep Carbonell i Serra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.64 km2
Lartësia 1124 m (m.n.d.)
Popullsia 237 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pratencs and Sansorencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25720
Koordinatat 42° 22′ 5″ Veri

1° 50′ 26″ Lindje

Faqja Zyrtare pratssansor.ddl.net


Prats i Sansor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cerdanya, të provincës Lleida, në Katalonia. Prats i Sansor ka 237 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.64 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]