Premià de Dalt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Premià de Dalt
Komunë
Vendndodhja
Premià de Dalt is located in Spanjë
Premià de Dalt
Premià de Dalt

Koordinatat: 41°30′29″V 2°20′45″L / 41.50806°V 2.34583°L / 41.50806; 2.34583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Joan Baliarda i Sardà
Partia CIU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.5 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 9944 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Premianenc /a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8338
Koordinatat 41° 30′ 29″ Veri

2° 20′ 45″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajpremiadedalt.org


Premià de Dalt është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Premià de Dalt ka 9944 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]