Premià de Mar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Premià de Mar
Komunë
noform
Vendndodhja
Premià de Mar is located in Spanjë
Premià de Mar
Premià de Mar

Koordinatat: 41°29′31″V 2°21′43″L / 41.49194°V 2.36194°L / 41.49194; 2.36194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Miquel Buch i Moya
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.97 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 27590 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Premianenc, premianenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 29′ 31″ Veri

2° 21′ 43″ Lindje


Premià de Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Premià de Mar ka 27590 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.97 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]