Prignano sulla Secchia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Prignano sulla Secchia është një komunën (komuna) në Provinca e Modenas në rajonin italian Emilia-Romagna, që ndodhet rreth 50 km në perëndim të Bolonjës dhe rreth 30 km në jugperëndim të Modena.

Prignano sulla Secchia kufijtë e komunave : Baiso, Castellarano, Palagano, Polinago, Sassuolo, Serramazzoni, Toano.