Prizren Post

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prizren Post
Prizren Post Logo.png
Webfaqja Webfaqja zyrtare
Slogan Nga Qendra e Ballkanit
Komercial Po
Tipi i faqes Agjenci lajmesh
Gjuha(t) e gjendshme

Shqip Anglisht Turqisht

Boshnjakisht
Pronari

Egzon Avdullahi

Jetmir Maloku
Lëshuar më 28 nëntor 2011
Gjendja e tanishme Aktiv

Prizren Post është webfaqe e lajmeve e themeluar nga Egzon Avdullahi[1] dhe Jetmir Maloku.[2] Prizren Post ka një platformë të gjerë të informacionit nga fusha të ndryshme si: ngjarjet aktuale, lokale, globale, sportive, kulturore etj. Prizren Post informon lexuesit në katër gjuhë: Shqip,[3] Anglisht,[4] Turqisht[5] dhe Boshnjakisht[6]. Prizren Post është lansuar më 28 nëntor 2011.[7][7]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Egzon AVDULLAHI" (në anglisht).
  2. ^ "Jetmir MALOKU" (në anglisht).
  3. ^ "Prizren Post".
  4. ^ "Prizren Post" (në anglisht).
  5. ^ "Prizren Post" (në turqisht).
  6. ^ "Prizren Post" (në boshnjakisht).
  7. ^ "Prizren Post | Rreth nesh".