Puerto Lápice

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Puerto Lápice
Popullsia
 • Gjithsej1.052
Emri i banorëvePorteños
Faqja zyrtarewww.puertoquijote.es

Puerto Lápice është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de San Juan, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Puerto Lápice ka 1052 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 54.85 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]