Puigcerdà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puigcerdà
Komunë
noform
Casa de la Vila, the city hall
Stema_figuraBandera de Puigcerdà.svg
Vendndodhja
Puigcerdà is located in Spanjë
Puigcerdà
Puigcerdà

Koordinatat: 42°25′54″V 1°55′42″L / 42.43167°V 1.92833°L / 42.43167; 1.92833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baixa Cerdanya
Kryetari i Bashkisë Albert Piñeira Brosel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.92 km2
Lartësia 1202 m (m.n.d.)
Popullsia 9022 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Puigcerdanenc
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 25′ 54″ Veri

1° 55′ 42″ Lindje

Faqja Zyrtare www.puigcerda.cat


Puigcerdà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baixa Cerdanya, të provincës Girona, në Katalonia. Puigcerdà ka 9022 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.92 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]