Puigpelat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puigpelat
Komunë
noform
Flamuri_figura
Vendndodhja
Puigpelat is located in Spanjë
Puigpelat
Puigpelat

Koordinatat: 41°16′50″V 1°17′55″L / 41.28056°V 1.29861°L / 41.28056; 1.29861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Enric Guinovart i Espolet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.64 km2
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Popullsia 1001 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Puigpelatencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43812
Koordinatat 41° 16′ 50″ Veri

1° 17′ 55″ Lindje


Puigpelat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Puigpelat ka 1001 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.64 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]