Pulla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Pulla ose kopsa është një send i vogël, petashuq dhe me formë rrumbullake që qepet në një rrobë dhe shërben për ta mbërthyer.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]