Pulla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Pulla ose kopsa është një send i vogël, petashuq dhe me formë rrumbullake që qepet në një rrobë dhe shërben për ta mbërthyer.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ ""pullë" dhe "kopsa" në Fjalorin e Gjuhës së Sotme Shqipe". fjalori.shkenca.org. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)