Punëtoria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Një muze punëtorie me mjete dhe vegla pune.
Një punëtori hekurudhore.

Duke filluar me Revolucionin Industrial, punëtoria mund të ishte një dhomë, disa dhoma ose një objekt i cili ofronte mjete ose makinerinë e nevojshme për prodhimin ose riparimin e mallrave të prodhuara. Punëtoritë ishin vendet e vetme të prodhimit deri në fillimin e industrializimit dhe zhvillimit të fabrikave të mëdha.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Punëtoria – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]