Qarku Épernay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°02′00″V 3°57′00″L / 49.03333333°V 3.95°L / 49.03333333; 3.95

Qarku Épernay
Frëngjisht : Arrondissement d'Épernay
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Marne
Kryeqyteti Épernay
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 512


Qarku Épernay është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Marne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]