Qarku Ajaccio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 41°55′36″V 8°44′13″L / 41.9267°V 8.73694°L / 41.9267; 8.73694

Qarku Ajaccio
Frëngjisht : Arrondissement d'Ajaccio
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Corse-du-Sud
Kryeqyteti Ajaccio
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 2A1


Qarku Ajaccio është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Corse-du-Sud.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]