Qarku Albertville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°40′00″V 6°23′15″L / 45.66666667°V 6.3875°L / 45.66666667; 6.3875

Qarku Albertville
Frëngjisht : Arrondissement d'Albertville
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Savoia
Kryeqyteti Albertville
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Albertville është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Savoia.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]