Qarku Altkirch

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°37′00″V 7°14′00″L / 47.61666667°V 7.23333333°L / 47.61666667; 7.23333333

Qarku Altkirch
Frëngjisht : Arrondissement d'Altkirch
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Alto Rin
Kryeqyteti Altkirch
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 681


Qarku Altkirch është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Alto Rin.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]