Qarku Amiens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°54′00″V 2°17′00″L / 49.9°V 2.28333333°L / 49.9; 2.28333333

Qarku Amiens
Frëngjisht : Arrondissement d'Amiens
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Somme
Kryeqyteti Amiens
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 802


Qarku Amiens është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Somme.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]