Qarku Ancenis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°22′00″V 1°11′00″P / 47.36666667°V 1.18333333°P / 47.36666667; -1.18333333

Qarku Ancenis
Frëngjisht : Arrondissement d'Ancenis
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Loire-Atlantique
Kryeqyteti Ancenis
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Ancenis është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Loire-Atlantique.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]