Qarku Angers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°28′00″V 0°34′00″P / 47.46666667°V 0.56666667°P / 47.46666667; -0.56666667

Qarku Angers
Frëngjisht : Arrondissement d'Angers
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Maine-et-Loire
Kryeqyteti Angers
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Angers është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Maine-et-Loire.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]