Qarku Apt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°53′00″V 5°24′00″L / 43.8833°V 5.4°L / 43.8833; 5.4

Qarku Apt
Frëngjisht : Arrondissement d'Apt
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Vaucluse
Kryeqyteti Apt
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Apt është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Vaucluse.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]