Qarku Arcachon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 44°39′17″V 1°09′00″P / 44.654722222222°V 1.15°P / 44.654722222222; -1.15

Qarku Arcachon
Frëngjisht : Arrondissement d'Arcachon
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Gironda
Kryeqyteti Arcachon
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Arcachon është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Gironda.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]