Qarku Bagnères-de-Bigorre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°04′00″V 0°09′00″L / 43.0667°V 0.15°L / 43.0667; 0.15

Qarku Bagnères-de-Bigorre
Frëngjisht : Arrondissement de Bagnères-de-Bigorre
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Hautes-Pyrénées
Kryeqyteti Bagnères-de-Bigorre
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 652


Qarku Bagnères-de-Bigorre është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Hautes-Pyrénées.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]