Qarku Belfort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°38′23″V 6°51′50″L / 47.63972222°V 6.86388889°L / 47.63972222; 6.86388889

Qarku Belfort
Frëngjisht : Arrondissement de Belfort
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Territoire de Belfort
Kryeqyteti Belfort
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 901


Qarku Belfort është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Territoire de Belfort.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]